Meksmar 1997 yılında kurulmuştur. Bitkisel içerikli ürünler ve zencefilli drops üretimine 1998 yılında Natur markasıyla başlamıştır.

Doğal ve bitkisel içerikli ürün çeşidini gün geçtikçe artırmıştır. Bu yıllarda büyüyen perakende pazarında ürünleri büyük ilgiyle karşılanmış olup; ürünleri Migros, Real, Şok, Bim, Kipa, A101, Carrefour gibi perakende zincirlerinin raflarında yerini almıştır.

İlk yıllarında yakaladığı başarının ardından 2002 yılında Türkiye’de öncü olarak blister ambalajlı drops formunda pastil üretimine adım atmıştır.
Eczane Pazarı için, bitkisel ekstrakt içerikli farma kalitede ürünlerin tasarlanıp, geliştirilmesi sonrası, 2004 yılından itibaren Meksmar’a ait markalar olan GingeroNatur ve Smartdrops ürünleri eczanelerde yerini almıştır.

2005 yılında modern bir üretim anlayışıyla yeni fabrika binasına taşınmıştır.

2006 yılı itibariyle, ilaç firmaları için kontratlı üretime başlanmıştır. Meksmar son 15 yılda iç pazardaki istikrarlı büyümesinin yanında, 4 kıtada, 30’dan fazla ülkeye ürünlerinin ihracatını gerçekleştirmiştir.

Bugün itibariyle Meksmar tüm ürün gamını iki ana bölümde toplamıştır:
  – Farma kalitede ürünler,
  – Perakende ve gıda ürünler.

Tüm ürünler, izlenebilirlik şartlarına haiz, GMP standartlarına uygun, temiz oda prensipleri paralelinde üretilmekte ve gerekli sertifikasyon çalışmaları sağlanmaktadır.

Meksmar, eczane pazarı için üretmekte olduğu farma kalitede olan Pastil ürün serisine tamamlayıcı ürünler olarak şurup ve likit formda sprey üretimine başlamıştır.

Bugün itibari ile oluşan bilgi birikimi, kurumsallaşan deneyim ve uzmanlığı ışığında Meksmar Doğal ve Sağlıklı Ürünler Ltd. Şti., her geçen gün üretim çeşitliliğini, kapasitesini, kalitesini daha ileriye taşımak adına çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Bu çalışmaların sürdürülebilir olması için insan kaynağı zenginleştirilmektedir. Meksmar, insan sağlığını ön planda tutan çalışma prensibi içerisinde, konusunda dünyada en iyilerin arasında olmak adına çalışmalarına devam etmektedir.