Faruk Bahçecitapar’ın kurduğu Emek Klişe ile başlayan girişim hikayesi 1963’te Ankara’da başlamıştır. Matbaacılık sektöründe öncü firmalardan Emek Ofset Ltd. Şti. 1972 yılında kurumsallaşarak faaliyetini sürdürmüştür. 1979 yılında Ankara’daki ilk ofset baskı makinasının özel sektörde faaliyete girmesine öncü olmuştur.

İlerleyen yıllarda Faruk Bahçecitapar, sanayicilik faaliyetlerine paralel olarak Ankara Sanayi Odası meslek komitesi başkanlığı ile çeşitli kulüp ve vakıflarda görevler almıştır.

90’lı yıllarda gıda ve sağlıklı beslenme konularına ilgi duymaya başlamıştır. Bu konularda üretim imkanlarını araştırmıştır.

Matbaacılık faaliyetlerinin yanı sıra, gıda üretimi amacıyla 1997 yılında Meksmar Doğal ve Sağlıklı Ürünle Ltd. Şti. bir aile şirketi olarak kurulmuştur.

Ürün çeşitliliği sağlanması, iç pazarda satış kanallarının artması ve ihracat imkanlarının değerlendirilmesi konularında yoğun çaba sarf ederek, pastil üretiminde Meksmar’ın Türkiye eczane pazarında en önemli oyuncu olmasına ve 30’dan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirilmesine öncü olmuştur.

Bu doğrultuda çalışmalarına ikinci ve üçüncü nesil ile deneyimli ve yetkin ekibiyle yoluna devam eden Faruk Bahçecitapar, duayen bir sanayici olarak gençlerle deneyimlerini paylaşmaktadır ve şirketimizin halen yönetim kurulu başkanı olarak görevine devam etmektedir.