Meksmar, üretimine bitkisel pastil ve drops üretimi konusunda yoğunlaşmıştır. 20 yılı aşkın tecrübesi ile kendi alanında en iyi olmak adına faaliyetleri devam etmektedir.

Tüm üretim aşamaları ISO 9001:2015, ISO 22000:2005 ve GMP, Clean Room Standartları altında yapılmaktadır. Tüm üretim aşamaları baştan sona dikkatle gözetim altında tutulmaktadır. Bu gözetim bünyemizde çalışmakta olan gıda mühendisleri, teknikerler ve teknik elemanlar ile sağlanmaktadır.

Üretime dahil olan ham maddeler, paketleme malzemeleri ve ürünler kalite kontrolünden geçmektedir. Laboratuvar çalışmaları ise üretim esnasında ve sonrasında yapılmaktadır. Tüm kalite kontrol ve laboratuvar çalışmaları kapsamında üretilen ürünler teslim edilmeye hazır hale getirilmiştir.

Yüksek standart koşullarına ulaşmak için düzenli olarak personeller için eğitim verilmektedir. Araştırma geliştirme ve bir işin nasıl yapıldığı (know-how) çalışmaları, kendi personelimiz içinde ve akademisyenler ile yürütülen projeler ile gerçekleşmektedir. Ayrıca yenilikçi ve farklı düşünce anlayışına açık bir anlayışa hakim bir ortam sunulmaktadır.

Tüm bu faaliyetlerin ışığında, Meksmar’ın 20’den fazla kayıtlı markası ve 5 patentli formulü bünyesinde bulunmaktadır.

Çalışılan hava için validasyon ve ekipmanlar için yapılan kalibrasyon ve validasyon çalışmaları düzenli olarak rapor edilmektedir. Tüm işlemler, yetkili kuruluş ve kişiler tarafından periyodik olarak gözlemlenmektedir.

Meksmar’ın en önemli özelliklerinden biri ise baştan sona tüm aşamaları tek çatı altında buluşturabilmesidir. Bünyesinde kendi grafik tasarım bölümü ve basımevi mevcuttur. Bu sayede Meksmar kutu tasarımı dahil, kutu ve ambalaj basımı ve pastil üretimi tek çatı altında bulundurmaktadır.